Naast iDeal zijn er nog meer betaalmethodes die je in de webshop kunt gebruiken. Je kunt zelf via het Mollie portaal (www.mollie.nl/beheer) de betaalmethoden selecteren die je wilt gebruiken in de EXTRAvestiging webshop.
Het betalen op rekening, betalen in de winkel of rembours kan de helpdesk voor u instellen.
- Ga naar je Mollie Dashboard en klik linksboven op de naam van je organisatie.
- Ga naar Organisatie instellingen > Betaalmethoden.
- Activeer een betaalmethode door op de knop te klikken
Kosten doorberekenen aan klant
Creditcard maatschappijen en bijvoorbeeld ook PayPal, hanteren niet alleen een standaard tarief maar ook een percentage van het aankoopbedrag als betaalkosten. Om ook deze variabele kosten te dekken en op de consument te verhalen, kunnen ook ‘betaaltoeslag’ artikelen worden toegevoegd in Bake-it, waarna deze in de EXTRAvestiging webshop gebruikt worden zodra voor de betreffende betaalwijze gekozen wordt.
Stap 1: maak in Bake-it artikelen aan voor vaste kosten
Maak een apart artikel aan voor 'Administratiekosten-Bezorgen' en 'Administratiekosten-Afhalen'. Er moet een administratiekosten artikel ingesteld zijn. In onderstaand voorbeeld zijn administratiekosten bij bezorgen 1 euro en bij afhalen 50 cent (de prijs inclusief BTW). Wil je alleen een percentage doorberekenen, zet de prijs dan op 0,00 euro.
Wanneer je alleen administratiekosten wil berekenen onder een bepaald bedrag, dan kun je deze instellen via de online configuratie pagina.
Stap 2: maak in Bake-it artikelen aan voor de toeslag
Per betaalmethode kan nu een extra ‘Toeslag percentage artikel’ aangemaakt worden door als artikelnaam het woord ‘BetaalMethodeToeslagPercentage-[METHODE]’ aan te maken. Deze artikelen worden altijd standaard naar de webshop geëxporteerd.
Let op: De artikelnaam moet identiek overgenomen worden, dus inclusief hoofd/kleine letters
De complete lijst van betaalmethoden [METHODE] wordt hieronder weergegeven.
- Alma
- ApplePay
- BancomatPay
- Bancontact
- BankTransfer
- BacsDirectDebit
- Belfius
- Billie
- Bitcoin
- Blik
- CreditCard
- DirectDebit
- Eps
- GiftCard
- Giropay
- Ideal
- In3
- IngHomePay
- Klarna
- KlarnaPayLater
- KlarnaSliceIt
- Kbc
- MealVoucher
- MisterCash
- PayPal
- PaySafeCard
- PodiumCadeaukaart
- PointOfSale
- Przelewy24
- Riverty
- Satispay
- Sofort
- Trustly
- Twint
De prijs inclusief wordt vervolgens binnen de EV webshop niet als prijs maar als percentage gebruikt. Dus in dit geval wordt er een toeslag van 2,6% bovenop elke PayPal betaling gedaan en 2% bovenop elke iDeal en creditcardbetaling.
Stap 3: Exporteer naar EV Webshop
Nadat de gegevens zijn geëxporteerd naar de EV Webshop, wordt naast het standaard administratiekosten bedrag ook de ingestelde toeslag percentages gebruikt.
Al tijdens het kiezen van de betaalmethode worden de kosten getoond net zoals bij het onderstaande order totaaloverzicht. Aangezien er 2% toeslagpercentage is ingesteld voor creditcards worden daar enkel de administratiekosten van 0,50 (voor afhalen) doorberekend.
In dit geval : 2% van 18,50 = 0,37 + 0,50 = 0,87 Euro administratiekosten.
Als de klant akkoord gaat, kan het betaalproces verder afgerond worden.
________________________________________________________________________________________
LET OP!!
Tijdens het exporteren van de gegevens naar de webshop worden de Administratiekosten- en Toeslagartikelen automatisch geëxporteerd naar de webshop. Je hoeft deze dus NIET toe te voegen aan een Assortiment en je hoeft geen subcode te activeren.